Září 2017

Colours of Ostrava 2016

14. září 2017 v 17:43 | Mishana |  CoO
Ač Colours of Ostrava 2016 jsou už dlouhou, moc dlouhou dobu za námi, chci si na blogu uchovat zážitky ze všech koncertů, na kterých jsem byla, takže dodatečně si sem házím slohovku jako z páté třídy na zmíněné téma.

Až do ledna 2016 mi byly koncerty i festivaly vcelku volné, všechno se ale změnilo, když mi Jistá osoba dala echo, že na Colours of Ostrava 2016 vystoupí Of Monsters And Men. To jsem prostě nemohla jen tak nechat být, protože už v té době jsem je žrala i s botama a protože už v té době pro mě byla jejich frontmanka snem takřka vlhkým. Haha. Lístky jsem pro sebe i Jistou osobu koupila v rekordním čase naspídovaného šneka za 1700 Kč/lístek a ihned po sedmi měsících jsme vyrazily směr Ostrava. Nutno říci, že z mé strany to štreka nebyla, jelikož mám Ostravu půlhodiny vlakem…
Každopádně se dostáváme k prvnímu koncertu, který jsem na Colours of Ostrava zhlédla:

Nothing But Thieves - 2016, Ostrava

Tehdy kapela s jedním albem, o níž v Česku věděla hrstka lidí, a podle toho to taky před koncertem vypadalo, když u podia se půlhodiny před začátkem tlačila zhruba dvacítka slečen. Osobně jsem měla jejich desku naposlouchanou a docela se těšila, nicméně kluci předčili má očekávání. Výšky Connora Masona byly naprosto úchvatné, všechny písničky jim vyšly parádně, ovšem k tomu, abych byla s koncertem kapely plně spokojená, potřebuju i jistou úroveň show - musím se cítit do jejich představení zapojena, což zde chybělo, stejně tak absentovala výraznější světelná show (to ale u začínající kapely chápu).

Doba čekání před podiem: ½ hodina
Nejlepší song: Itch
Celkové hodnocení: 7/10


Během úvodního dne CoO 2016 jsme si areál spíše prošly a absolvovaly jen jeden koncert, zatímco druhý den nás čekala pořádná nálož kvalitní hudby:

Kaláscima - 2016, Ostrava

Italští hoši to na hlavní stagei pěkně rozjeli, rozdávali široké úsměvy na všechny strany a celkově šířili krásně pozitivní atmosféru, což se vzhledem k pochmurnému počasí, panujícímu celý festival, docela hodilo. Nejednalo se o hudbu, kterou bych sama od sebe poslouchala, nicméně jejich koncert asi nikoho nemohl urazit.

Celkové hodnocení: 6/10

Krátce po tomto koncertu jsme se s Jistou osobou usadily přímo u hrazení, oddělující hlavní stage od publika, kde jsme se odhodlaly strávit celých šest hodin, abychom měly co nejlepší místa na koncert Of Monsters And Men, a čas nám přišly zkrátit dvě zpěvačky.

Aurora - 2016, Ostrava

Neuvěřitelně roztomilá slečna doprovázena svou kapelou vběhla na pódium a andělským hlasem si získala snad celý plac před hlavní stageí. Její charakteristické pohyby pažemi do rytmu indie popu s nádechem severu mě cele uhranuly a zpětně musím přiznat, že právě její koncert ve mně zanechal nejhlubší následky. Její energie, nadšení z vřelého přijetí diváky a viditelné dojetí v její tvář… Nezapomenutelné vystoupení nezapomenutelné dívky.

Nejlepší song: Warrior
Celkové hodnocení: 10/10Následoval jediný koncert, který jsem opravdu nedokázala ani v nejmenším docenit a který nebudu ani hodnotit. Kdo chcete, najděte si ANOHNI sami a… Mně prostě její hudba neoslovila.

Of Monsters And Men - 2016, Ostrava

Dodnes má vůbec nejmilovanější skupina, na kterou jsem sice přišla úplnou náhodou, velmi rychle ale předčila všechny kapely, jež jsem do oné doby poslouchala či znala. Originalita, nádherné texty a ještě nádhernější hlas jejich frontmanky ze mě udělal někoho, kdo při jejich vystoupení jen se splašeně bušícím srdcem tiše zírá. Tedy, kromě toho jsem si také krásně zavřeštěla většinu textů, a hltala očima Nannu, ale v podstatě… Jeden z nejsilnějších zážitků v mém životě a to čekání před pódiem stálo za to, jelikož být jim tak blízko pro mne tuto zkušenost jen umocnilo.

Doba čekání před podiem: 6 a ¼ hodiny
Nejlepší song: Black Water
Celkové hodnocení: 9/10


Co se týče třetího dne, ten se nesl ve znamení vytrvalého deště, přičemž od myšlenek na něj nás dokonale odvedla

Caro Emerald - 2016, Ostrava

Její tvorba opět nepatří k něčemu, co bych do té doby poslouchala, nicméně její živelnost mě dokonale pohltila. Sázela jednu chytlavou písničku za druhou, její hlas se Vítkovicemi krásně nesl a během deštivého dne si opravdu nedovedu představit nikoho jiného, kdo by mi svým zpěvem zvedl náladu tak razantně. Zaujal mne její zpěv, ale i její výborná kapela, jež se během vystoupení očividně skvěle bavila. Energické, výborné.

Doba čekání před podiem: -
Nejlepší song: All About The Bass
Celkové hodnocení: 8/10


Kodaline - 2016, Ostrava

Koncert, na který jsem se docela těšila, jelikož hudbu Kodaline jsem si oblíbila už předem, měla jsem většinu písniček naposlouchaných a v podstatě jsem ani extrémně zklamaná z jejich výkonu nebyla. Zpěvák měl pravděpodobně nějaké zdravotní problémy, během pěveckého výkonu jsem to ale osobně příliš nezaznamenala, tady z mého pohledu problém nebyl, navíc zahráli mé oblíbené písničky, nicméně stejně jsem si odnesla z jejich představení smíšené pocity. Neříkám, že každý umělec musí na pódiu rozdávat divákům úsměvy, ale upřímně bych byla ráda, kdyby na něm bylo vidět, že alespoň trochu ho vystupování těší, ovšem v případě Kodaline se celá kapela bez výjimky tvářila, že ji hraní před jakousi Ostravou obtěžuje. Každopádně jsem na ně po tomto zážitku nezanevřela, dokonce jsem si koupila jejich CD a zabývala se myšlenkou navštívení dalšího koncertu, prozatím to ale nechávám být…

Doba čekání před podiem: 1 hodina
Nejlepší song: Only One
Celkové hodnocení: 6/10


Podobné tempo jsme nasadily i v pátek, kdy jsme festival uzavřely dvěma koncerty (tentokrát už bez deště):

2Cellos - 2016, Ostrava

Rovněž umělci, s jejichž tvorbou jsem byla předem obeznámena, přičemž jsem si koncert skvěle užila. Sympatičtí mladí pánové, u nichž se mi líbí nejen jakési rozdělení rolí, kdy Luca sedí a poctivě hraje, zatímco o pořádně střelenou show se stará jeho kolega Stjepan, poskakující s hudebním nástrojem po pódiu, kolikrát s čertovskými rohy a ještě čertovštějším výrazem. Opravdu radost na jejich představení pohledět, jelikož evidentně oba hraní baví a sami se těší z toho, že mohou svou vášeň pro hudbu sdílet s ostatními. Energie a optimismus z nich čišeli opravdu dokonale, skvělým zážitkem pak byla především možnost si zařvat s celým publikem Highway To Hell.

Doba čekání před podiem: ½ hodina
Nejlepší song: Highway To Hell
Celkové hodnocení: 10/10


Passenger - 2016, Ostrava

Citlivý mladý muž, jehož po 27 letech hraní na ulici vynesl nahoru jeden, jediný hit, který opět bylo nesmírně silné si moci zazpívat nejen s ním, ale především s půlkou návštěvníků. Ač přišel sám, nedoprovázen svou kapelou, dokázal rozhýbat své posluchače, dokázal zaujmout svými proslovy, nabádajícími k tomu, abychom se k sobě chovali jako lidé, ohleduplně a s láskou, a dokázal zaujmout i příjemným smyslem pro humor, který pak prezentoval hlavně v songu I Hate. Lepší zakončení festivalu, konajícího se dle mého názoru v přátelské atmosféře, jsem si nemohla přát. Sympaťák každým coulem.

Doba čekání před podiem: 1 a ½ hodiny
Nejlepší song: I Hate
Celkové hodnocení: 10/10

Passengerovi také vděčím za to, že po Coloursech můj hlad po živé hudbě neutichnul, neboť už během vystoupení zmínil, že o tři měsíce později bude vystupovat v Praze, načež jsem pro sebe i Jistou osobu ten den večer koupila lístky. Colours of Ostrava 2016 tedy nastartovaly mou novou z mnoha zálib - chození na koncerty, za což jim budu vždy vděčná.

Slohovka č.1 je za námi, a pokud ji nějaký statečný člověk dočetl až sem a stále má chuť pokračovat, tak mu děkuji, obdivuji ho a odkazuji na nějaký můj další článek, který brzy přibude :)

Úvod

11. září 2017 v 14:37 | Mishana
Zdravím kohokoliv,
kdo sem náhodně zavítá, leč tento blog není primárně určen široké veřejnosti, nýbrž mně osobně. Od jisté doby jsem poměrně častým účastníkem koncertů na území České republiky a potřebovala jsem "místo," kde bych si mohla poznatky a zážitky zaznamenávat v textové podobě, jelikož hlava je děravá, papír ztratím a blog má sice také spoustu much, ale pro mě představuje nejpříjemnější variantu. Najdete zde tedy převážně mé zážitky z koncertů, jejich jakési zhodnocení a... a třeba časem něco víc :)

Náhodnému kolemjdoucímu tedy přeji buď hezké počtení, nebo úspěšné a bezbolestné opuštění mých stránek... :D

Mishana