Bastille – 26. 11. 2016, Fórum Karlín

17. října 2017 v 19:01 | Mishana |  Koncerty 2016
Bastille - 26. 11. 2016, Karlín

Můj druhý a zároveň poslední koncert roku 2016 se odehrál ve Fóru Karlín, kam jsme s Jistou osobou dorazily trochu pozdě, než jsme asi chtěly… Inu, zdržely jsme se v hospodě (kde taky jinde…) a před Karlínem jsme se dopustily nepříliš hezkých praktik, jež vyústily v to, že jsme se nakonec dovnitř dostaly mezi prvními třiceti lidmi. Hrdá na to nejsem, ale holt se stalo, přesuňme se však k tomu, jak to uvnitř Fóra vypadá.

Inu… Jde o moderní stavbu, leč v mnohém se od Lucerny opravdu neliší. Zaprvé šatny jsou malé, tedy brzy zaplněné a personál poměrně neschopný. Slečny se sice usmívají, takže jim určitou pomalost prominu, ovšem tohle bylo moc i na mně. Každopádně dolů, do suterénu, kde se nachází pódium, jsme se i tak dostaly relativně brzy a následně se jaly čekat na předskokana. Samotné čekání se nám… pokoušelo?... nevím, možná, ukrátit video, běžící na stagei, zachycující redaktora, připravujícího se na vysílání zpráv, přičemž šlo o stejného pána, jenž se objevuje v klipu od Bastille k songu Fake It. Když video jelo podesáté, tak už mírně lezlo na nervy, nicméně zprvu působilo docela vtipně.

Předskokan opět nezklamal, neboť umělec vystupující pod jménem Rationale přišel s oku lahodící světelnou show, a přestože stylem hudby se od Bastille docela odlišoval, pořád se dalo čekat, že většině diváků vadit nebude. Rationale očividně vystupoval před pražským publikem velmi rád, jeho hlas se Karlínem nádherně nesl a bez diskuze jsem s ním a jeho elektrizující hudbou strávila velmi příjemnou půlhodinku.


Nějakých dvacet minut po Rationalem se na pódium již objevili Bastille, jejichž vystoupení bylo doprovázeno nejen světelnou show, ale také videem. Už v té době jsem měla tyhle Brity hodně ráda, přičemž jejich výkon na stagei mě jen utvrdil v tom, že jsou opravdu výborní, neboť hráli skvěle a frontman Dan Smith do toho jako obvykle dával všechno. Kromě zpívání zvládal běhat, poskakovat, během písničky Flaws se procházet mezi diváky a za zvuku tónů Of The Night je pořádně rozhýbat. Složení songů bylo fajn, kromě hitů Pompeii, které si podle mě krásně užil celý sál, Bad Blood či Things We Lost In Fire zahráli poměrně nečekaně z prvního alba například i Oblivion, z druhého, tehdy nového alba Wild World, sáhli po Send Them Off!, jíž celé vystoupení začali, Good Grief, Fake It, Warmth či Lethargy.

Předvedli celkem 22 songů, včetně tří v rámci přídavku, kam spadala Two Evils, během které se Dan a kytarista Will přesunuli na jeden z balkónů, následoval můj milovaný Icarus a na úplný závěr již zmíněné Pompeii.


Cena: 890 Kč (za info děkuji Jisté osobě, protože já si pamatuju velkou nic)
Předskokan: 8/10
Show a komunikace s diváky: 10/10
Nejlepší song: Icarus

Celkové hodnocení: 10/10 -> zpětně nemám moc, co bych tomuto koncertu mohla vytknout. Sice mi kluci nezahráli The Anchor (s tím jsem ovšem počítala), šatny v Karlíně jsou katastrofa a horko bylo úděsné, Bastille se však činili, stihli 22 songů, což maximálně oceňuji stejně jako skladbu písní, neboť se snažili vybrat podobný počet songů z každého alba. Čelist mi klesala nad tím, jak Dan dokázal celou dobu lítat po jevišti a pořád hýřit energií, moc se mi i líbila jeho komunikace s diváky a kapelou, jeho očividná starost o slečnu, jež horkem někde v první řadě omdlela… Jde na nich prostě vidět, že je hraní baví a dělají to rádi, a to mi kolikrát i stačí.

Koncert Bastille doporučuji bez jakýchkoliv ale.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama