Passenger – 2. 10. 2016, Lucerna

7. října 2017 v 16:05 | Mishana |  Koncerty 2016
Passenger - 2. 10. 2016, Lucerna

Můj vůbec první koncert mimo festival se odehrál v neděli 2. října, přičemž se neobešel bez obtíží. Jelikož bydlím na východní straně republiky, musela jsem do Prahy cestovat vlakem, který měl, světe div se, hodinu a půl hodiny zpoždění. Nádhera, že? Naštěstí jsem si nechala slušnou časovou rezervu, a tak jsme k Lucerně dorazily pořád asi 40 minut před sedmou hodinou večerní, kdy nás začali pouštět dovnitř.

Pokud neznáte Lucernu, respektive ono místo, kde se konají koncerty, tak vězte, že je to velmi podobné vydýchané tělocvičně, v níž se závanu čerstvého vzduchu nikdy nedočkáte. Především v prvních řadách, kam jsme se s Jistou osobou protlačily, bylo neskutečné dusno, nicméně pořadatelům je to opravu jedno a vodu vám v kelímcích začnou rozdávat až ve chvíli, kdy někdo z vás omdlí. Vážně, nedělám si prdel, ani na vás totálně hází bobek. Dneska už jsem na to zvyklá a mám jeden dva fígle, jak se vypořádat s tamním nepříjemným ovzduším, tehdy mě to ale docela zarazilo, zamrzelo a naštvalo.

Ale abych si jen nestěžovala, tak se přesunu k vychválení předskokana pana Passengera, jímž byl Gregory Alan Isakov. Týpek podobně jako jeho slavnější kolega hrál na kytaru, půl hodinky na ni drnkal a zpíval písničky mému uchu libé, prostě takové, jakými se fanouškům Passengera buď zavděčíte, nebo je minimálně nijak nepobouříte.


Jelikož Gregory hrál cca od osmi do půl deváté, dal se příchod Passengera očekávat lehce po deváté hodině. Na rozdíl od Colours of Ostrava však nepřišel Mike Rosenberg sám jen s kytarou, ale tentokrát měl s sebou i celou kapelu a nádherně barevnou světelnou show. Osobně jsem byla unešená nejen z vizuálu, ale také z toho, jak některé písničky v trochu ráznějším podání zněly, a v podstatě musím říct, že tenhle koncert se mi líbil o něco více než ten ostravský snad právě díky tomu rockovějšímu nádechu.

Během hodiny a čtvrt zahrál písničky starší i novější včetně mých oblíbených Anyway, I Hate a Life's For Living, a přirozeně nechyběla ani Let Her Go, kterou jsem si také parádně užila.


Na závěr akorát zmíním ještě jednu věc, jež mne docela štvala, ale za to už nemohly ani České dráhy ani organizátoři, leč dvě návštěvnice. Kdo znáte text již zmíněné I Hate, tak jistě víte, že se v této písničce zpívá. "I hate ignorant folks, that pay money to see gigs, andd talk through every fucking song,", respektive, že Passenger nesnáší lidi, kteří si za koncert zaplatí, ale stejně pak celou dobu debilně žvaní, a to přesně dělaly dvě slečny přede mnou. Před příchodem Passengera se holedbaly, jak ho milují, jak se na něj těší, ale pak půlku písniček prokecaly spolu, aniž by si mohly jeho zpěv užít… Pro mě prostě nepochopitelné chování. Neřeknu třeba na Coloursech, když stojíte v nějaké 40. řadě, kde vás interpret nejenže nevidí, ale ani vaše žblebtání neslyší, ale těsné pod pódiem? Seriously?

Cena: 690Kč
Předskokan: 8/10
Show a komunikace s diváky: 10/10
Nejlepší song: I Hate

Celkové hodnocení: 9/10 -> zážitek jsem si nenechala zkazit ani opožděným vlakem, ani kačenami přede mnou, nicméně Lucerna je prostě prostor na zabití a přes to nechutné dusno se nepoznamenaná nedostanu.

Návštěvu koncertu Passengera jednoznačně doporučuji, pokud jste lidé s otevřenou myslí a nevadí vám, že interpret je milující lidská bytost, která se nebojí dát své city najevo. Mně osobně se více líbilo jeho vystoupení s kapelou, nicméně i to sólové za to stojí.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama