American Authors – 14. 5. 2017, Roxy

1. prosince 2017 v 19:37 | Mishana |  Koncerty 2017
American Authors - 14. 5. 2017, Roxy

Smíšenější pocity jsem si z žádného koncertu zatím nepřinesla. Nevím, čím to bylo, jestli název skupiny nikdo nezná navzdory úspěšnému hitu Best Day of My Life, jestli měli nedostatečné prome, nebo jestli byli moc drazí, ale v Roxy se nás jednoho nedělního večera sešlo sotva šedesát. Mně osobně to zase tak nevadilo, stála jsem si u pódia, na ně si položila Kingswood a ani nemusela jsem se nikde tlačit, ale přišlo mi to líto vůči sympatickým klukům z USA, kteří vážili cestu až k nám, aby zahráli pro pár lidí…

Žádný předskokan se nekonal, American Authors naskočili na pódium okamžitě, a přestože je asi musel pohled na takřka prázdný sál zasáhnout, odpálili první tři songy s nebývalým entuziasmem. Následně je ale postihla další nemilá věc - technika se rozhodla nespolupracovat a kluci tak museli improvizovat. Nicméně nějaké rozladění nedávali vůbec najevo, povídali si s námi jako s partou známých, což by ve větším počtu diváků asi nešlo, a vůbec vypadali přese všechno spokojeně. Hráli s chutí, frontman Zac Barnett poskakoval a když se pak během jednoho songu vydal mezi diváky, zbytek skupiny se jím následně nechal inspirovat a cover Shape of You od Eda Sheerana zazpívali jednoduše mezi námi.

Je fakt, že něco podobného už asi nezažiju, ale stejně mi kluků bylo líto. Ti ale odehráli poctivý koncert, samozřejmě nezapomněli na svůj hit Best Day of My Life, i když musím říct, že jakožto skalního příznivce jejich tvorby mě nejvíce potěšil přídavek - Oh, What a Life, který je mou obrovskou srdcovkou a American Authors ho hrají živě jen sporadicky.

Já jsem zklamaná nebyla, ale jestli oni ano, obávám se, že jsem je v ČR viděla poprvé a také naposled.
Cena: 690 Kč
Show a komunikace s diváky: 9/10
Nejlepší song: Oh, What a Life

Celkové hodnocení: 8/10 -> Výkon skupiny byl skvělý. Nenechali se rozhodit miniaturním publikem ani technickými problémy. Hráli jako o život, hráli výborně a dělali všechno pro to, abychom si koncert užili stejně nebo možná i více než oni. Byli samý úsměv, byli komunikativní i vtipní. Celkový dojem mi kazí jen ten absolutní nezájem lidí o jejich hudbu a ten pohled na prázdný sál… Neumím se od toho oprostit, proto je hodnocení takové, jaké je.

Jestli tohle "fiasko" kluky neodradilo a ještě někdy přijedou, tak na ně stoprocentně půjdu znovu, a všem je můžu jen doporučit. Během koncertu neudělali nic špatně a věřím tomu, že oni sami nezklamali nikoho z těch, co dorazili.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama