Band of Horses – 2. 3. 2017, Lucerna Music Bar

1. prosince 2017 v 16:10 | Mishana |  Koncerty 2017
Band of Horses - 2. 3. 2017, Lucerna Music Bar

Hned následující den po Lindsey Stirling jsem se vypravila poprvé do Lucerna Music Baru, kde mě zaskočila absence oblíbeného "šacování." Tedy, ono není mnou oblíbené, ale takový Karlín na tom doslova ujíždí, tam se můžou posrat, když máte něco v kapse, ale tady? Žádná křeč, vezmi si dovnitř, co chceš.

Prostředí Music Baru mi vyhovuje. Jde o menší prostor oproti samotné Lucerně, kolem podia nejsou žádné trapné mantinely, navíc podium je zakulacené a vybíhá mezi diváky, kteří tak mají kapelu opravdu nadosah. Jelikož jsem přišla poměrně brzy, bez problémů jsem si našla místo hodně vepředu, kde jsem se rozhodla vegetovat a počkat na předkapelu.

Už ta byla naprosto výborná a po jejím vystoupení jsem si říkala, že i kdyby mě Band of Horses zklamali, tohle za to stálo. O španělské skupině (zpívající v angličtině) L.A. jsem slyšela vůbec poprvé, nicméně jejich styl hudby mi sedl (nebyl od BoH zcela odlišný, jen o něco svižnější a asi i mainstreamovější) a frontman do toho byl zapálený, takže… není nač si stěžovat, L.A. byli vážně skvělí a dokonce mi byli líto, že hráli tak krátce.


Následoval koncert, jenž co do délky se ukázal být tím nejdelším, jaký jsem doposud absolvovala. Američtí Band of Horses naběhli na pódium a po více než dvě hodiny z něj neslezli. Během svého prvního vystoupení v Praze zahráli všechny songy (s výjimkou Factory), které jsem chtěla slyšet, a moc mě potěšilo vidět, že je hraní i pro tak malé osazenstvo baví. Frontman s námi občas nějakého to slovo prohodil, o nějaké větší show se ale mluvit nedá, na to ani není v Music Baru místo. I tak má ale neco do sebe… Zrovna tenhle žánr indie rocku/folk rocku by ve větším sálu nevyzněl asi tak dobře. Takhle jsem stála hned u frontmana a mohla si užít jeho hlas naplno. Krása, a navzdory tomu, že lidé z mého okolí tuto skupinu vůbec neznají, popř. maximálně tuší, že existuje nějaký song The Funeral, který jsem si užila totálně, se sešla v Music Baru velká účast a kluci snad odjížděli z Prahy s dobrým pocitem na zimu. Nebo na jaro, whatever.


Cena: 690 Kč
Předskokan: 8/10
Show a komunikace s diváky: 8/10 (Music Bar není o show, tam se prakticky nic moc vymýšlet nedá)
Nejlepší song: The Funeral

Celkové hodnocení: 8/10 -> Koncerty jak předskokanů, tak Band of Horses byly fajn, užila jsem si oba, nicméně se nejednalo o zážitky, o kterých bych dlouze někomu vyprávěla. Byl to příjemně strávený večer, nic víc, nic míň. Highlightem samozřejmě byla možnosti si zařvat The Funeral, to bez pochyb.

Osobně na jejich další koncert v ČR (bude-li jaký) určitě půjdu, leč stoprocentně je doporučit nemůžu. Pokud chcete strávit příjemný večer při poslechu hudby (je to bar, takže na balkóně jsou stoly a židle a klidně můžete celý koncert prosedět), popř. jste milovníky rock folku, pak říkám ano, ale holt žádný nářez či celoživotní zážitek zde asi nenajdete.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama