Leden 2018

Co mě čeká?

10. ledna 2018 v 15:57 | Mishana
15. 9. 2018 - Alice Merton v Paláci Akropolis

22. 10. 2018 - George Ezra v Karlíně

18. 11. 2018 - Frank Turner & The Sleeping Souls v Roxy

17. 1. 2019 - Aurora v Karlíně

23. 1. 2019 - Tom Odell v Karlíně

12. 2. 2019 - Jeremy Loops v Lucerna Music Baru

X Ambassadors – 21. 8. 2017, Roxy

6. ledna 2018 v 22:46 Koncerty 2017
X Ambassadors - 21. 8. 2017, Roxy

Z mého pohledu poněkud netradiční termín na koncert zvolili američtí X Ambassadors, které mi jako obvykle představila Jistá osoba, s níž jsem onoho pěkného srpnového odpoledne také do Roxy vyrazila. Díky teplému počasí bylo čekání před clubem hned příjemnější, hezky jsme se usadili k hydrantu a čekaly na sedmou hodinu večerní, kdy nás začali vpouštět dovnitř, což se opět zvrtlo v obrovskou tlačenici, během níž většinou stojíte na jedné noze a ještě ani ne na své… (Š+G)

Vnitřek Roxy byl navzdory svému vyprodání o něco příjemnějším prostorem než Lucerna či Karlín, a tak se na předskokana čekalo poměrně v pohodě. Možná už to bude znít otřepaně, ale ani tentokrát nás onen předskokan nezklamal, jelikož Jordan Mackampa působil jako sympatický týpek a na kytaru nám zahrál několik songů, navíc si s námi docela uvolněně povídal, takže jsem neměla problém s ním tu půlhodinku vydržet.
Když následně vběhli na pódium Ambasadoři, rozjela se neskutečná jízda. Jejich songy jsem měla předem naposlouchané, ale stejně jsem byla zaskočená tím, jak moc dobré jsou. Jak moc dobře zní na živo, jak dokáží dav rozhýbat. Ať už Sam Harris zpíval Jungle, Loveless, Low Life nebo Ahead of Myself, tak z jeho projevu čišela energie, užíval si to a my s ním. Po přidání akustické Hoping a několika proslovů o tom, jak máme být na sebe hodní (což je od něj milé, ale tak nějak to slýchám skoro už na každém koncertu, takže mě to zas až tak nedojme), se Ambasadoři dostali k Unsteady, již jsem si ze všech písniček užila asi nejvíce. Samozřejmě, jejich největší hit v podobě Renegades jsem si užila taky a zpívala jsem společně s celým sálem, nicméně se mi snad poprvé stalo, že přes řvaní obecenstva jsem vůbec neslyšela hlas samotného interpreta (a to jsem stála cca ve druhé řadě).

Tak jako tak ale šlo o povedenou show, Sam Harris krásně komunikoval s diváky, dokonce na něm bylo vidět, jak je dojatý z takového zájmu. Člověk by si řekl, že to je kvůli tomu, že v životě o Česku neslyšel a tak se kurva diví, že ho tady lidi znají, ale jelikož je Sam Harris čtenářem knížek Milana Kundery a jeden ze svých songů dokonce pojmenoval českým slovem Lítost, tak zde asi podobný argument odpadá. Holt jsme asi udělali dojem. A taky jsme zpívali Všechno nejlepší jednomu z kytaristů, takže i to bylo jaksi… pěkné :DCena: 590 Kč
Předskokan: 10/10
Show a komunikace s diváky: 10/10
Nejlepší song: Unsteady

Celkové hodnocení: 10/10 -> Upřímně já na tom koncertu žádnou chybu nenašla a vzpomínám na něj jako jeden z fakt nejenergetičtějších.

Koncert X Ambassadors doporučuju bez nějakých výtek.