Březen 2018

Kaleo – 21. 11. 2017, Lucerna

22. března 2018 v 19:48 | Mishana |  Koncerty 2017
Další skupina, k níž mě dotáhla Jistá osoba, za což jí jsem vděčná. Kluci jsou opravdu skvělí a doufám, že první album A/B je z jejich strany opravdu jen začátek. Nicméně, tento koncert jsem si asi neužila tak, jak bych mohla, ale nějak jsem ten den neměla náladu se tlačit vepředu u hrazení, a tak jsem přistoupila na návrh Jisté osoby, jež se toho večera změnila na Skuhrající osobu, že místo hry na sardinky se odebereme hezky spořádaně na balkón, na nichž mají v Lucerně umístěné židle. Sice se při sezení nedá trsat a skákat a vůbec vypadat jako kokot, alespoň vás při cestě domů nic nebolí. Za ty židle má u mě Lucerna malé bezvýznamné plus, protože ten prostor je kromě těch židlí na piču, kvůli v předešlých článcích zmíněnému faktu, že jakmile se dovnitř nahrne více než sto lidí, stane se Lucerna prostorem chudým na kyslík.

Ale dost o blbostech, přejděme k předskokanovi, jenž se změnil snad týden před koncertem. Osobně jsem si nestěžovala, největší hit Čecha Thoma Artwaye je chytlavý, a i naživo zněl song I Have No Inspiration moc hezky, nicméně zbytek byl dost… nudný. Vždycky si říkám, že předskokan by měl publiku nabudit, nikoliv uspat, leč Thomovi se bohužel povedlo spíše to druhé, protože s výjimkou jedné písničky zpíval jen utahané věci. Zatím nejhorší předskokan, i když nutno říct, že to žádné fiasko nebylo, spíše jen… se jeho styl nehodil před Kaleo.


Inu, a samotní pánové z Islandu byli od začátku až do konce skvělí. Někdo může vytknout, že frontman JJ nekomunikuje s diváky a vůbec se na pódiu nehýbe, ale dokud bude zpívat a vůbec vyluzovat takové zvuky jako během onoho koncertu, ať si pro mě za mě celou dobu stojí jako socha. Jeho hlas je naprosto dokonalý, živě zněl dokonce lépe než z CD (jakože o hodně lépe), přičemž zbytek kapely se očividně dobře bavil. Sice bych preferovala, kdyby hráli více songů ze svého alba, které prostě znám a snad bych si je i částečně s kluky zazpívala, ale jinak nemám co vytknout. Na úvod zazněla má oblíbená Broken Bones, následovala melancholická I Can't Go On Without You, skvěle jsem si užila pecky jako Hot Blood a No Good a na závěr odpálil Kaleo svůj hit v podobě Way Down We Go. Jo, bylo to fajn.


Cena: 750 Kč
Předskokan: 6/10
Show a komunikace s diváky: 8/10 (frontman sice s námi moc nekomunikoval, ale ostatní členové kapely se o nějakou tu show postarali, světelná show byla také fajn, ale přeci jen…)
Nejlepší song: Hot Blood

Celkové hodnocení: 7/10 - Předskokan nic moc, Kaleo mohli zahrát více songů z vydaného alba - toť mé jediné výtky ke koncertu. Ovzduší Lucerny už komentovat dále nebudu.

Kaleo můžu doporučit, pokud od frotmana nevyžadujete, aby nutně poskakoval po pódiu. JJ má jiné přednosti - svůj jedinečný hlas. Pokud tohle vezmete na vědomí, určitě si příště nenechte tyhle Islanďany ujít.