Kaleo – 21. 11. 2017, Lucerna

22. března 2018 v 19:48 | Mishana |  Koncerty 2017
Další skupina, k níž mě dotáhla Jistá osoba, za což jí jsem vděčná. Kluci jsou opravdu skvělí a doufám, že první album A/B je z jejich strany opravdu jen začátek. Nicméně, tento koncert jsem si asi neužila tak, jak bych mohla, ale nějak jsem ten den neměla náladu se tlačit vepředu u hrazení, a tak jsem přistoupila na návrh Jisté osoby, jež se toho večera změnila na Skuhrající osobu, že místo hry na sardinky se odebereme hezky spořádaně na balkón, na nichž mají v Lucerně umístěné židle. Sice se při sezení nedá trsat a skákat a vůbec vypadat jako kokot, alespoň vás při cestě domů nic nebolí. Za ty židle má u mě Lucerna malé bezvýznamné plus, protože ten prostor je kromě těch židlí na piču, kvůli v předešlých článcích zmíněnému faktu, že jakmile se dovnitř nahrne více než sto lidí, stane se Lucerna prostorem chudým na kyslík.

Ale dost o blbostech, přejděme k předskokanovi, jenž se změnil snad týden před koncertem. Osobně jsem si nestěžovala, největší hit Čecha Thoma Artwaye je chytlavý, a i naživo zněl song I Have No Inspiration moc hezky, nicméně zbytek byl dost… nudný. Vždycky si říkám, že předskokan by měl publiku nabudit, nikoliv uspat, leč Thomovi se bohužel povedlo spíše to druhé, protože s výjimkou jedné písničky zpíval jen utahané věci. Zatím nejhorší předskokan, i když nutno říct, že to žádné fiasko nebylo, spíše jen… se jeho styl nehodil před Kaleo.


Inu, a samotní pánové z Islandu byli od začátku až do konce skvělí. Někdo může vytknout, že frontman JJ nekomunikuje s diváky a vůbec se na pódiu nehýbe, ale dokud bude zpívat a vůbec vyluzovat takové zvuky jako během onoho koncertu, ať si pro mě za mě celou dobu stojí jako socha. Jeho hlas je naprosto dokonalý, živě zněl dokonce lépe než z CD (jakože o hodně lépe), přičemž zbytek kapely se očividně dobře bavil. Sice bych preferovala, kdyby hráli více songů ze svého alba, které prostě znám a snad bych si je i částečně s kluky zazpívala, ale jinak nemám co vytknout. Na úvod zazněla má oblíbená Broken Bones, následovala melancholická I Can't Go On Without You, skvěle jsem si užila pecky jako Hot Blood a No Good a na závěr odpálil Kaleo svůj hit v podobě Way Down We Go. Jo, bylo to fajn.


Cena: 750 Kč
Předskokan: 6/10
Show a komunikace s diváky: 8/10 (frontman sice s námi moc nekomunikoval, ale ostatní členové kapely se o nějakou tu show postarali, světelná show byla také fajn, ale přeci jen…)
Nejlepší song: Hot Blood

Celkové hodnocení: 7/10 - Předskokan nic moc, Kaleo mohli zahrát více songů z vydaného alba - toť mé jediné výtky ke koncertu. Ovzduší Lucerny už komentovat dále nebudu.

Kaleo můžu doporučit, pokud od frotmana nevyžadujete, aby nutně poskakoval po pódiu. JJ má jiné přednosti - svůj jedinečný hlas. Pokud tohle vezmete na vědomí, určitě si příště nenechte tyhle Islanďany ujít.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama