Duben 2018

Sunrise Avenue – 24. 11. 2017, Palác Akropolis

20. dubna 2018 v 18:00 | Mishana |  Koncerty 2017

Inu, tuto skupinu poslouchám už delší dobu, teprve ale až s příchodem alba Heartbreak Century jsem těmto finským pánům zcela podlehla. Když pak oznámili turné se zastávkou v Praze, neváhala jsem a v den konání dokonce přemluvila svou přítelkyni, aby šla se mnou. Ač bylo vyprodáno, lístek jsme bez problémů sehnaly, a následně se vydaly před Palác Akropolis, kde již čekalo hojné stádečko fanoušků. Nutno říci, že většinu tvořily MILF dámy z Německa, kde se Sunrise Avenue těší asi stejné popularitě jako v domácím Finsku. Tedy kurevsky velké.

Okolo sedmé jsme se dostaly dovnitř, já se nechala vynervovat šatnářem, kterému trvalo roky, než obsloužil dva lidi, načež jsme se dostaly přímo do sálu. Palác Akropolis je o poznání menší než třeba Karlín, je to vcelku mrňavá scéna, ale nepůsobí špatně, navíc disponuje balkóny. Plus v něm není takové hrozné horko, protože se sál nenachází příliš hluboko.

Takřka přesně načas vešli se songem Never Let Go všichni čtyři členové kapely včetně věčně optimisticky naladěného frontmana Samu Habera na pódium, kde postupně odehráli všechny songy z Heartbreak Century a k tomu ještě v minulosti velmi populární Lifesaver a Hollywood Hills. Především právě song Heartbreak Century a vypalovačku I Help You Hate Me s nimi odzpíval celý sál (ještě jednou musím zmínit, že z velké části obsazen německými fanynkami), který se opravdu bavil, a celkově zde panovala velmi příjemná atmosféra.


Osobně si pak nemohu odpustit fakt, že Samu Haber s publikem hodně a nadšeně komunikoval, a když se pak zeptal, zda se v sále nachází někdo, kdo je zde na rande, tak… inu, má přítelkyně neodolala se ozvat, načež nám Samu věnoval píseň Point Of No Return, na což asi nikdy nezapomenu.


A jelikož jsem si na závěr ještě koupila tričko Sunrise Avenue, odcházela jsem z Paláce Akropolis nesmírně spokojená.


Cena: 650 Kč
Show a komunikace s diváky: 10/10
Nejlepší song: Heartbreak Century

Celkové hodnocení: 10/10 - Opravdu skvělý koncert, kterému nemám, co bych vytkla. Pouze mě trochu mrzí, že kluci nehrají další ze svých hitů Fairytale Gone Bad, ale chápu, že mají lineup postavený na Heartbreak Century, do něhož by se zrovna pesimistická FGB nehodila.

Sunrise Avenue nejsou skupinou světového formátu, ale mají chytlavé melodie i texty, frontman je neuvěřitelně milý a evidentně ho nemrzí, že nevystupuje na větší scéně. Prostě pohodoví kluci, kteří jsou spokojení s tím, co mají, a umí se o svou dobrou náladu podělit. Pokud není člověk extrémně náročným posluchačem, Sunrise Avenue ho potěší.