Goo Goo Dolls – 12. 8. 2018, Lucerna Music Bar

16. září 2018 v 14:26 | Mishana |  Koncerty 2018
Druhým koncertem pořádaným Colours Selection, na který jsem se podívala, byli legendární Goo Goo Dolls. Ti z USA přicestovali do Česka vůbec poprvé, přičemž takovou příležitost jsem si samozřejmě nemohla nechat ujít, neboť jejich poslední album mi hrálo celé dny. Jelikož mám ráda i jejich starší věci a očekávala jsem, že budou mít setlist hezky namixovaný a zahrají jak kultovní songy, tak novinky, s účastí jsem neváhala. Navíc jsem byla nadšená z místa konání, neboť Lucerna Music Bar je vskutku příjemným sálem.

Po čekání na vstup stráveném ve společnosti německého zájezdu jsem se dostala dovnitř mezi prvními a získala velmi dobré místo u pódia. Schylovalo se k příjemnému večeru, který mi však neustále kazil brblající pár Čechu vedle mě. Vadilo jim úplně všechno od piva, vody, ostatních diváků, předskokanů, až po to, jakým způsobem trávím čas, než přijdou interpreti. Jako… já vím, že si málokdo nosí na koncert knížku, jenže já prostě nesnáším čekat hodinu nebo dvě na koncert a nic během toho nedělat, takže jsem si vytáhla knihu a v naprosté tichosti si četla, ale zřejmě jsem vedle stojící pár strašně rušila tím, jak hlasitě jsem obracela stránky. Upřímně nevím, co měli za problém, ale několikrát jsem málem podlehla chuti jim dupnout na nohu.

Každopádně nejprve dorazili předskokani v podobě českých NANO, kteří nebyli vůbec špatní. Nejspíše si od nich v budoucnu nic nepustím, ale čas nám při jejich vystoupení v žánru indie electro-popu příjemně utíkal a frontmanka Markéta Štechová působila velmi sympaticky.


Následovala další pauza, po níž už na pódium přišli Goo Goo Dolls v čele s Johnem Rzeznikem a Robbiem Takacem. Musím říct, že setlist mě velice potěšil, neboť dle očekávání zahráli osvědčené pecky jako Slide či January Friend, doplněné o nové písně So Alive nebo Over And Over. Já si osobně nejvíce užila svou oblíbenou Rebel Beat, ale samozřejmě jsem si s nadšením zařvala také absolutně největší hit skupiny Goo Goo Dolls jménem Iris. Johnny byl dobře naladěný, mluvil k nám a během samotné Iris nás nechával i zpívat, neboť text Iris jsme znali prakticky všichni a na atmosféře Music Baru to bylo znát.

Koncert jsem si nesmírně užila a i nyní se cítím jaksi privilegovaně, že jsem mohla Goo Goo Dolls vidět, neboť v mých očích jsou legendou, na kterou se přijeli do Prahy podívat lidé nejen z Německa, ale i z Itálie či Ruska, a nechyběli ani fanoušci z Buffala, odkud kapela pochází. Kluci byli skvělí a ráda se na ně ještě někdy zajdu podívat, protože slyšet Robbieho v jeho věku zpívat January Friend úplně stejně jako na nahrávce, a vidět Johnnyho spokojeně se rozhlížet po lidech několika generací, jež znají jeho tvorbu... Jo, to bylo k nezaplacení.

Cena: 850 Kč
Předskokan: 6/10
Show a komunikace s diváky: 7/10
Nejlepší song: Rebel Beat

Celkové hodnocení: 7/10 -> Parádně užitý koncert, během něhož jsem si pěkně zařvala pár songů s legendární skupinou. Bylo to fajn a ráda zajdu znovu, ale i přestože šlo o kapelu, kterou poslouchám dlouho a moc si jejich členů i tvorby vážím, nějak mě vnitřně nezasáhnul tolik, jak bych čekala. Zklamaná jsem ani v nejmenším nebyla, ale holt jsem byla už byla na lepších koncertech.

Goo Goo Dolls doporučuji bez zaváhání každému. Mám pocit, že jejich songy nikoho neurazí, navíc slyšet naživo takovou světovou pecku, jakou je Iris, prostě zážitek je.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama