Pierce Brothers – 8. 8. 2018, Loď Altenburg 1964

16. září 2018 v 14:22 | Mishana |  Koncerty 2018
Po Coloursech 2018 jsem se jakožto věrný fanoušek vydala na tři koncerty, které byly organizovány Colours Selection, z nichž jako první přišli na řadu australští hudebníci Pierce Brothers, jež jsem v Ostravě zhlédla v roce 2017. Kluky hýřící neskutečnou energií jsem si prostě nemohla napodruhé ujít, a tak jsem se jednoho parného večera vydala do pražských Holešovic a na loď Altenburg, kde se měl koncert odehrát.

Jelikož Altenburg nenabízí zrovna obrovský prostor, neočekávala jsem nějaké fronty před vstupem, a tak jsem se neváhala ještě na pevnině posilnit malinovkou u baru, načež okolo půl sedmé jsem se již nacpala ke vchodu a nechala se vpustit dovnitř. Již na palubě jsem se usadila hned u nevelkého pódia, načež jsem ocenila, že ve střeše lodě byly větráky, jež udržovaly útroby Alteburgu ve stavu, kdy se dalo docela dobře dýchat. Pobyt zde by neměl být nepříjemný ani pro odpůrce plavby, neboť loď po celou dobu kotvila a ani při největších peckách, co Pierce Brothers nahodili, se nikterak nekymácela.

Nicméně ještě před headlinery dorazil na pódium Riley Pearce, jenž přišel pouze s kytarou, na kterou ale zahrál několik pěkných folkových songů, jež sice postrádaly energii Pierce Brohers, ale poslouchaly se dobře. Nicméně nešlo o žádnou pecku, a přestože byl jeho projev sympatický, pravděpodobně si na něj už v budoucnu nevzpomenu.


Ovšem Pierce Brothers budou navždy jednou z mých srdcovek. Už v Ostravě byli strašně mile překvapení, že se na ni přišlo podívat tolik lidí, a i když na Altenburgu jich bylo méně, stejně se na nás kluci dívali se směsicí nadšení a dojetí v očích. Už od prvních tónů songu Amsterdam se jim dostávalo hlasitých ovací, a když se lodí rozburácely nesmírně chytlavé písně jako Follow Me Into The Dark, Blind Boys Run, Golden Times či It's My Fault, nebylo pochyb o tom, že Češi australské buskery milují. Jack i Pat zpívají, hrají nejen na kytary, ale také na bonga, foukací harmoniky či didgeridoo, jehož tóny nádherně celou lodí rezonovaly. Kluci si očividně vystoupení užívali a s chutí přišli s přídavkem, který obsahoval také skvělou These Records Were Mine. Do koncertu neustále zapojovali publiku, které ochotně na jejich výzvy skákat a tleskat odpovídalo, možná až s takovou ochotou, jaká se vidí na málokterém vystoupení…

Rovněž po přídavku zněl Altenburgem takřka neutuchající potlesk, a tak dojatí kluci ještě jednou vylezli ze zákulisí a dali i druhý přídavek, kterým snad definitivně ukázali, že české publikum mají rádi a opravdu si cení toho, jak byli v nějakém státečku uprostřed Evropy přijati. Po koncertu se dokonce Pat s Jackem odebrali ke stolu s merchem, kde si s fanoušky povídali, fotili se, a když má maličkost poprosila o objetí, neváhali s úsměvem mé přání splnit.

Pierce Brothers prostě znovu zanechali výborný dojem a jejich koncert byl jedním z těch, na které v životě nezapomenu.Cena: 390 Kč
Předskokan: 6/10
Show a komunikace s diváky: 10/10
Nejlepší song: Golden Times

Celkové hodnocení: 10/10 -> Navzdory nic moc předskokanovi jsem si z koncertu odnesla jen pozitivní emoce. Pierce Brothers jsou interpreti, které budu chtít vidět kdykoliv se octnou v Česku. Jejich show je zážitek plný živelné energie, jež z kluků doslova čiší, navíc jsou milí, vstřícní, chytří, vtipní, a jsem moc vděčná Coloursům, že mě k nim přivedla.

Pierce Brothers rozhodně můžu doporučit milovníkům folku, ale i jiných stylů, protože se domnívám, že oni si svým přístupem dokáží získat takřka kohokoliv. Uznávám však, že někomu mohou přijít až moc divocí a hlasití, ale to už k nim holt patří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama